Antonio Marras dla Saba Italia. Nowe oblicze kolekcji New York

Antonio Marras i Saba Italia połączyli siły. Efektem ich intensywnej pracy jest nowe oblicze kultowej kolekcji sof i foteli New York. Włoski projektant i artysta zinterpretował serię przy użyciu kombinacji tkanin pochodzących z jego autorskiej kolekcji. Trudno oderwać wzrok!

 

Z okazji Salone del Mobile, Antonio Marras nawiązał współpracę z włoską marką. Głównym założeniem projektu była ponowna interpretacja kultowej kolekcji New York, którą artysta wzbogacił modnymi kombinacjami tekstylnymi ze swojej kolekcji na sezon jesień-zima 2018/19.

 

 

Nowa odsłona to propozycja maksi kwiatów i motywów myśliwskich, umieszczonych, m.in. na aksamitnych tkaninach i wełnianej szacie. Precyzyjne formy, tapicerowane żywymi kolorami i ciepłymi teksturami zachowują swoją nowoczesną, wielkomiejską elegancję. W przypadku sofy, dostępnych jest kilka rodzajów tkanin – “Catch me”, czyli historyczna scena myśliwska czy “Autumn”, która przedstawia fantazyjne wzory w odcieniach zieleni i błękitu. Nie zabrakło również odniesień do szeroko rozumianej kobiecości. Współpraca Marrasa z modelką dała zaskakujący efekt – motyw, imitujący wygląd kobiety doskonale wpisuje się w koncepcję nowoczesnych, artystycznych przestrzeni.

Kulisy projektu zostały udokumentowane przez włoską reżyserkę Giulię Achenzę, zwyciężczyni pierwszej edycji Milan Fashion Film Festival.