“To jest to!” Ariostea w muzeum MAMbo

Do 11 listopada Ariostea będzie obecna w MAMbo. Muzeum Sztuki Współczesnej przy via Don Minzoni w Bolonii zaprezentuje pracę włoskiej marki w ramach wystawy “That’s IT!”, kuratorowanej przez dyrektora artystycznego MAMbo, Lorenzo Balbi.


Ta otwarta wystawa prezentuje prace 56 artystów, którzy urodzili się po 1980 roku we Włoszech lub mieszkali i studiowali w tym kraju. “That’s IT” prezentuje nowe pokolenie artystów, oferując interpretację współczesnego społeczeństwa. Produkcja Ariostea pasuje idealnie w tym kontekście ze względu na swoją wszechstronność i potencjał wyrażany przez zaawansowaną technologię.

Płyty Ariostea zostały wybrane do pracy autorstwa Cateriny Morigi na temat związku między człowiekiem a naturą. Praca została wykonana z płyt Arabescato Statuario o wymiarach 300×150 cm i grubości 6 mm, wyprodukowanych za pomocą technologii Dys (Design Your Slabs) w celu nadania powierzchni porcelanowej naturalnego wzoru. Projekt bada historyczną relację człowieka z kamieniem na przestrzeni wieków. W trakcie trwania ludzkiej cywilizacji kamień przeszedł wiele zastosowań, faz i rodzajów produkcji. Odkrycie znane nam od czasów starożytności, budzi podziw, który doprowadził człowieka do naśladowania i odtwarzania jego pierwotnej formy.

Starożytna, ale zawsze aktualna relacja wyrażana jest poprzez zmysłową eksplorację oryginalnych kształtów, linii i kolorów. Tradycja płyt marmurowych Ariostea, opierająca się na szczegółach i niuansach, które są zawsze namacalne i zawsze unikatowe, doskonale oddaje artystyczną myśl autorki.