Meble WON – styl retro w skandynawskim wydaniu

Duńska marka prezentuje meble, które emanują skandynawską lekkością i pasują do nowoczesnego, miejskiego domu. Znajdziemy tu piękne sofy i krzesła, designerskie biurka, a także oryginalne ławki do przedpokoju.

WON Design to młoda marka z ogromnym potencjałem. Choć została założona zaledwie 2 lata temu, jej tożsamość budują trzy pokolenia pasjonatów projektowania mebli. Firma od początku stawia na współpracę z szeregiem młodych, utalentowanych projektantów. W ofercie znajdziemy meble autorstwa, m.in. 365 North, Steffensen&Wurtz czy Note Design Studio.

Duński producent swoją filozofię opiera na szacunku dla prostych form i perfekcyjnego wykonania. Doskonale łączy skandynawską lekkość z akcentami retro. Wystarczy spojrzeć na eleganckie krzesło Mango czy sofę Bale, w której prostą konstrukcję zestawiono z cienkimi nóżkami, wzbogaconymi o elementy wykonane z mosiądzu.

Oprócz mebli wypoczynkowych, WON Design proponuje nowoczesne biurka, idealne do domowego gabinetu lub salonu oraz funkcjonalne półki ścienne. Uwagę przykuwa zwłaszcza regał Chord o interesującej, smukłej sylwetce. Składający się z pionowych prętów i cienkich płyt, doskonale prezentuje się w industrialnych wnętrzach, w szczególności na tle ceglanej lub betonowej ściany. Trudno nie wspomnieć również o lekkich ławkach, odpowiednich zarówno do wąskich korytarzy, jak i sypialni czy salonów.