Nowe kolekcje od Marca Corona

Maiolica, Chalk i Type to trzy nowe kolekcje, które proponuje Marca Corona. Każda z nich jest inna i absolutnie wyjątkowa.

Biało-granatowe kombinacje

Producent, zainspirowany dziedzictwem ceramicznego zagłębia Sassuolo stworzył kolekcję płytek, która bazuje na dwóch kolorach – głębokim granacie i bieli. Maiolica to niewielka seria, składająca się, m.in. monochromatycznych oraz wzorzystych kafli, dostępnych w formatach: 10×10 i 20×20 cm. Trójwymiarowy efekt, który udało się uzyskać dzięki innowacyjnej technice produkcji sprawia, że płytki doskonale uzupełniają stylowe przestrzenie zarówno w budynkach mieszkalnych, jak i komercyjnych, takich jak sklepy czy restauracje. Płytki Maiolica możemy układać w schemacie monochromatycznym lub kontrastującym – biało-granatowe tło idealnie pasuje do różnych dekoracji, m.in. z motywami geometrycznymi lub kwiatowymi.

Modne kształty

Kolekcja Chalk potwierdza zamiłowanie marki do eksperymentów. Projekt łączy w sobie odważne kształty z delikatnymi odcieniami – od pudrowego różu po pastelowy niebieski czy żółty. Producent postawił przede wszystkim na płytki w kształcie rombu, które można układać na wiele sposobów, tworząc spektakularne kompozycje dekoracyjne. Kolekcje uzupełniają “ceglane” płytki, przypominające swoim wyglądem malowane kamienne ściany. Imitacje cegły, m.in. w kolorze neutralnej bieli lub szarości idealnie wpisują się w kontekst surowych, industrialnych przestrzeni. W kolekcji Chalk nie mogło zabraknąć również modnych, patchworkowych wzorów.

Efekt metalu

Trzecia kolekcja, Type prezentuje idealne połączenie industrialnego stylu i eleganckich elementów. Typowa szorstkość metalu została złagodzona przez efekt zużycia materiału, dzięki czemu oferowane imitacje wyglądają niezwykle efektownie. Produkty przypominające swoim wyglądem metalowe płyty to dziś jeden z najsilniejszych trendów aranżacyjnych, nie tylko w przypadku loftów i artystycznych pracowni. Dzięki dużym formatom (m.in. 120×240 cm) oraz wyrafinowanej palecie kolorów, płytki nadają wnętrzom przemysłowy, minimalistyczny charakter. W serii Type znajdziemy także nowoczesny akcent, w postaci oryginalnych ścian 3D.