Płytki jak cegła

Efekt cegły na ścianie to jeden z najsilniejszych trendów aranżacyjnych. Marca Corona postanowił to wykorzystać, tworząc niezwykłą kolekcję “ceglanych” płytek, zainspirowanych atmosferą Wschodniego Londynu.

Nazwa kolekcji nie bez powodu została zaczerpnięta od kultowej londyńskiej ulicy, Brick Lane. Twórcy chcieli, by płytki odzwierciedlały jej eklektyczny, surowy charakter. Jeszcze nie tak dawno ulica położona na robotniczym niegdyś East Endzie uchodziła za jedną z najniebezpieczniejszych w mieście, Dziś przyciąga swoją wysoką ceglaną zabudową, modnymi butikami i imponującym “street art’em”.

Płytki z kolekcji BrickLane do złudzenia przypominają prostokątne cegiełki. Można nimi wykończyć całą ścianę lub tylko jej część. Idealnie wpisują się w kontekst rustykalnych wnętrz oraz surowych, industrialnych loftów. Bogactwo dekorów – od delikatnych florenckich motywów, po efekt zdrapanego tynku – daje wiele możliwości aranżacyjnych, np. łączenia ze sobą różnych motywów oraz ich fantazyjnego układania. Płytki dostępne są w aż 4 kolorach: beżowym, czerwonym, oliwkowym i białym.

Oprócz imitacji cegły, w kolekcji znajdziemy również stylowe heksagony, które łączą w sobie modę na powrót do natury i geometryczne wzory. Sześciokątne płytki doskonale nadają się do wykończenia podłóg, m.in. w łazience czy kuchni.Poprzedni wpis