Apetyczne krągłości – kolekcja GEO

Saba Italia prezentuje nową kolekcję. Seria Geo, w skład której wchodzą sofy, fotele i pufy charakteryzują się okazałą, a jednocześnie lekką formą. Idealną wprost do odpoczynku.

Czasami nazwa kolekcji mówi wszystko. Geo to wszechstronna seria, zaprojektowana przez Paolo Grasselli dla marki Saba Italia. Znajdziemy w niej designerskie fotele, sofy i pufy, utrzymane w podobnej stylistyce. Dzięki wyjątkowej konstrukcji, produkty są obszerne, a mimo to lekkie, niczym gniazdo zawieszone w powietrzu podtrzymywane przez małe gałęzie. Proporcje zostały zaprojektowane z największą dbałością o szczegóły – szerokość ramion jest nieco inna niż szerokość grzbietu. Ta przemyślana konstrukcja foteli i sof ma na celu ożywienie obiektu, w którym obszerna objętość siedziska i bardzo lekka objętość nóg tworzą razem harmonijną całość.

Elegancji meblom dodaje metalowa struktura dostępna w różnych wykończeniach, matowych i polerowanych. Do wyboru są również różne kolory, w tym delikatny odcień zieleni i niebieskiego, wyrazisty pomarańcz lub klasyczna czerń. Mnogość rozwiązań sprawia, że kolekcja Geo doskonale pasuje do wnętrz utrzymanych w różnych stylach – od klasycznego, przez minimalistyczny, aż po retro.