Trendy wnętrzarskie. To będzie modne w 2018 roku!

Projektanci zapowiadają detoks technologiczny i wielki powrót klasycznych dodatków. Jakie jeszcze hity aranżacyjne czekają na nas w tym roku?

Kwiatowe desenie

Kwiatowe motywy zagoszczą w naszych domach. Znajdziemy je dosłownie wszędzie – na poduszkach, obrusach, obiciach mebli i ścianach. Popularne będą zarówno desenie inspirowane brytyjską wsią, jak i motywy przywodzące na myśl tropikalną dżunglę. W przypadku tapet, nastąpi era dużych wzorów – egzotyczne kwiaty w formacie XXL będę główną ozdobą salonów i sypialni.

Kolory ziemi

Projektanci przewidują, że najbardziej pożądanymi kolorami we wnętrzach będą: ziemista żółć, pomarańcz oraz rdza, wzorowana na glebach Ameryki Południowej. Szykuje się także wielki powrót zieleni, tym razem w odcieniach khaki i szałwi. W 2018 roku nie zabraknie również klasycznych barw, w szczególności brązu, szarości oraz beżu.

Skandynawski luz

W aranżacji wnętrz będą się liczyć nie tylko szerokie okna oraz minimalistyczne meble, ale także spokój ducha i radość z prostych przyjemności. Eksperci przewidują, że 2018 rok będzie wolny od technologii. Ze stref relaksu znikną elektroniczne urządzenia – telewizory, laptopy i telefony. Co jeszcze nas czeka? Niektóre pomieszczenia zmienią swoją funkcję, np. jadalnie przeobrażą się w biblioteki lub sale multimedialne.

Mosiądz

Po miedzi, która “królowała” w tamtym roku, przyszedł czas na mosiądz. Pojawi się on głównie w dodatkach, m.in. w armaturze łazienkowe czy wykończeniach mebli. Dużą popularnością będą cieszyć się także mosiężne artykuły dekoracyjne. Przede wszystkim ozdobne świeczniki, lampy oraz podstawy stolików kawowych.

Ozdobne sufity i podłogi z charakterem

Koniec z nudną bielą! Teraz sufit będzie dekoracyjnym placem zabaw, gotowym do tapetowania, złocenia czy lakierowania. Na podłogach zagoszczą natomiast geometryczne wzory, w szczególności heksagony oraz płytki w kształcie prostokątów lub kwadratów. W tym roku, projektanci stawiają również na miękkie dywany z wzorami typu “eksplozja kolorów”.

Klasyczne dodatki

Klasyczne elementy powrócą w wielkim stylu. Choć nigdy nie zniknęły z naszych domów całkowicie, to w ciągu kilku ostatnich lat widoczne było silne zainteresowanie nowoczesnością. Teraz ten trend się odwróci, dlatego warto przygotować się na dużą ilość antyków, tradycyjnych tkanin i ręcznie robionej ceramiki.

Klimatyczne oświetlenie

Odpowiednio dobrane oświetlenie nadal pozostanie kluczem do stworzenia stylowego wnętrza. Jednak w tym roku okazałe żyrandole ustąpią miejsca pojedynczym źródłom ciepłego świata, które stworzy klimatyczny nastrój i zachęci do odpoczynku. Punktowe oświetlenie, zarezerwowane dotąd dla kuchni oraz holi, pojawi się teraz w salonach i sypialniach.